Youtube – narzędzie promocji własnych produktów lub z programów partnerskich

By | 12 lipca 2013

Już raz pisałem o filmikach, jako metodzie na marketing. Wracam jednak jeszcze raz, z przykładem. Dosłownie kilka dni temu nagrałem kolejne 2 minutowe wideo prezentujące produkt z mojego drugiego hobby – Forex.

Do nagrania użyłem programu Ashampoo® Snap 5 i mocno go polecam w ogóle do stosowania. Można ściągnąć sobie darmową wersję ale ja trafiłem okazję na stronie firmowej i w pełni legalną wersję kupiłem za 14 zł 🙂 Przy wykorzystaniu tego narzędzia od razu można nagrywać narrację. Można też dograć ją potem. Ja raczej z przyzwyczajenia niż z innych powodów najpierw nagrywam obraz, a potem przy użyciu Windows Movie Maker 2.6 dodaję narrację. Czyli włączamy programik, który rejestruje naszą pracę na ekranie. W tym czasie omawiamy produkt, który chcemy polecić i na koniec zapisujemy na dysku. I już.. I nie przejmowałbym się na początku osiągnięciem wielkiej, wykwintnej formy. To przyjdzie samo. Z każdym kolejnym nagraniem będą pojawiać się pomysły związane z ulepszaniem – GWARANTUJĘ! Oczywiście jest też możliwość prezentacji produktu realnego, z odnośnikiem w opisie do np. własnego sklepu. Do tego wystarczy użyć… zwykłego aparatu fotograficznego lub nawet telefonicznego. Prawie każdy „sprzęt” ma obecnie taką opcję.

Kiedy mam już filmik, to pozostaje wgrać go na moje darmowe konto Youtube, dodać opis z linkiem do oferty, słowa kluczowe i … gotowe. Filmik z prezentacją produktu jest dostępny w sieci dla każdego. Można podrzucać link znajomym, umieszczać odnośnik na Facebooku, Naszej Klasie w mailach itp. No i pozostaje ruch prosto z internetu. A jeśli filmik jest ciekawie zrobiony, to ruch może być naprawdę spory 🙂 Wszystko zależy od kreatywności autora. Teraz właśnie pracuję nad tym jak nagrać filmik, który może być śmieszny i w ten sposób podsyłany dalej, a przez to trafi do większej ilości osób.

Daj znać innym:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz