Rotator linków jako źródło zarabiania online dla początkujących

By | 24 lipca 2014

Szukając nowych rozwiązań, które mogą wesprzeć moje dotychczasowe działania związane z marketingiem online i budową rozwiązań, które w sposób automatyczny mogą generować dochód „wpadłem” na zagadnienie rotatora linków. Niby żaden przełom. Temat znany wielu osobom działającym w Internecie. Jednak patrząc na wykorzystanie częściej chyba stosowany w celu SEO niż do bezpośrednich działań marketingowych. A ma w tej sferze naprawdę spory potencjał…

Na początek jednak kilka słów wyjaśnienia jak działa rotator linków. Oczywiście jest sporo różnych odmian jednak ogólnie mogę powiedzieć, że jest to program, który posiada swoją „bazę” linków. Program korzysta z tej bazy i wyświetla te linki pod adresem, który mu określimy. Czyli jeśli np. pod przykładowym adresem domeny umieściliśmy odnośnik do rotatora a w jego bazie znajdują się linki do trzech stron www to będą one cyklicznie wyświetlane kolejnym osobom:

www.strona1.pl

www.strona2.pl

www.strona3.pl

www.strona1.pl

www.strona2.pl

www.strona3.pl

www.strona1.pl

i tak dalej…

Można przygotować też odnośnik do rotatora na swojej stronie w postaci słowa, zdania, frazy lub zdjęcia czy obrazu. Za każdym razem kiedy kolejny czytelnik zdecyduje się sprawdzić rotator, wyświetli się kolejna strona z bazy rotatora.

Zatem znając mechanizm rotatora uznałem, że pasuje on idealnie do zbudowania narzędzia promocji i budowania własnych zespołów w programach partnerskich, które pozwalają uzyskiwać dochód z kilku poziomów osób korzystających z tych samych produktów i będących pod nami. W oparciu o to zbudowałem pierwszy z takich rotatorów pod adresem:

http://Fitnessmlm.pl

Jest to rotator linków partnerskich osób, które w mojej strukturze w PP firmy 7 minutowy trening. 7MT jest to serwis FITNESS z ćwiczeniami siłowymi, blogami użytkowników, poradami żywieniowymi i całym szeregiem innych tematów, które mogą zainteresować osoby dbające o formę i zdrowie. Po zarejestrowaniu się użytkownik wypełnia na początku swój profil, dzięki temu otrzymuje rekomendowane dla siebie zestawy ćwiczeń. Prowadzone są przez wykwalifikowany personel – Trenera Fitnes oraz Mistrza Świata w Taekwondo. Ćwiczenia z 7 minutowego treningu można uprawiać na siłowni lub w domu. Oparte są one o jedną z najbardziej skutecznych metod ćwiczeń czyli trening siłowy – trwa krótko, daje szybkie efety. Wystarczy tylko kilka minut ćwiczeń co drugi dzień aby w ciągu pierwszego miesiąca zobaczyć zadowalające efekty. I choć nie wymaga specjalnej diety, to pewne wskazówki mocno wzmacniają jego działanie. Koszt użytkowania to 9,97$ na miesiąc. To tyle o samym serwisie i produkcie.

Ale oprócz tego firma oferuje Program Partnerski, do którego użyję rotatora. W momencie wejścia do grupy Partnerów poprzez wniesienie opłaty 19,97$ każda osoba może zacząć polecać ten produkt i zarabiać na tym. Są 3 źródła otrzymywania dochodu:

1 źródło – równowartość 50% opłaty za korzystanie z serwisu jako użytkownik, czyli około 5$ miesięcznie

2.źródło – równowartość 50% zarobków poleconych przez nas osobiście Partnerów (każdy Partner to też użytkownik, więc dostajemy wspomniane 5$), czyli jeżeli Twój Partner (np. kolega) zarobi 100$ miesięcznie, to Ty dostajesz 50% z tej kwoty, czyli 50$ miesięcznie. Jeżeli masz 10 takich Partnerów, to dostajesz 500$ miesięcznie

3. źródło – dochód binarny z posiadanej struktury. Ponieważ program ma postać drzewka, to budują się dwie strony/nogi. Lewa i prawa. Za każde 6 osób (niezależnie przez kogo polecone) w twojej strukturze, kiedy podział jest 2 w lewej, 4 w prawej, dostajesz co miesiąc w granicach 20$. Warunkiem jest posiadanie minimum 2 aktywnych poleconych przez siebie partnerów.

Biorąc powyższe pod uwagę uznałem, że sposób wynagradzania jest bardzo mocny i miesięczne dochody mogą być bardzo duże. To co może być problemem dla wielu początkujących to pozyskiwanie nowych partnerów, nawet niezbędnego minimum.

I w tym momencie pojawia się rotator linków. Osoba, która chce przynajmniej spróbować dołącza do programu poprzez rotator (czyli używa linku którejś z osób, które już tam są i staje się jej Partnerem bezpośrednim). W przeciągu 24 h jej link partnerski trafia do rotatora i zaczyna być wyświetlany kolejnym zainteresowanym osobom. Kwestią czasu jest, kiedy ktoś użyje jej linku i pojawią się bezpośredni Partnerzy. Oczywiście w tym czasie jej struktura będzie się budować i tak, ponieważ nawet jeśli osoby dołączą do naszego zespołu z innego linku, to struktura drzewa wymusza umieszczenie ich pod już zarejestrowanymi i będącymi. Czyli nawet zupełny laik w sprzedaży czy marketingu może w ten rozwijać swój dochód pasywny, ponieważ rotator promuje jego link tak jak i każdy inny i w kwestią czasu pozostaje rejestracja z jego polecenia. Oczywiście ryzyko istnieje, że nie wydarzy się to przez miesiąc czy dwa. Jednak to związane jest raczej z ruchem, jaki przepływa przez rotator niż samą ideą czy działaniem rotatora. Każdy Partner może oczywiście udzielić wsparcia rotatorowi promując go wśród znajomych, dając like it na FB itp…

Przyznaję, że zagadnienie rotatora mnie wciągnęło. PP mam wybrany, domena Rotator 7 minutowego treningu działa. Teraz pozostaje generować ruch na ten adres i sprawdzić, ilu chętnych będzie na budowanie własnego dochodu w ten sposób i z tym PP.

Moje rotatory:

http://fitnessmlm.pl

http://mlmrotator.pl

Daj znać innym:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz