Jak zarobić z własnym telefonem/smartfonem…

By | 10 września 2014

Telefon komórkowy ma prawie każdy dorosły człowiek i pewni większość osobników rodzaju ludzkiego powyżej … no nie wiem – 14 roku życia? Może mniej, badań nie robiłem 🙂

To na co chcę w tym wpisie zwrócić uwagę to fakt, że chyba każdy ma jakiś aparat umożliwiający nakręcenie choćby niewielkiego filmiku 🙂 Czyli daje każdemu szansę i możliwość na przedstawienie interesującego go tematu innym. Oczywiście nikt nie będzie biegał z telefonem pokazując na ulicy swój filmik 🙂 To można odebrać jako sygnał związany z chorobą umysłową a nie sprzedażą bezpośrednią czy rodzajem marketingu bezpośredniego… Lepszym rozwiązaniem jest zgrać filmik z telefonu (lub aparatu fotograficznego) i umieścić go w serwisie youtube. Konta są w nim darmowe, obsługa banalnie prosta a ilość użytkowników szukających codziennie nowych informacji – przerażająco ogromna. Trzeba zatem starać się wykorzystać ten potencjał do którego każdy ma dostęp.

A o czym filmik kręcić? Cóż wybierajmy. Możemy kręcić o tym co lubimy. Możemy poszukać w narzędziu google trends czego ludzie obecnie szukają i spróbować „podpiąć” się pod trend. Możemy też wyjaśniać produkt lub usługę, która nas interesuje i którą chcemy polecić. No i warto pracować na ciekawym wyglądem filmiku, nad jego oryginalnością. To bowiem przyciąga widzów. Pamiętaj natomiast, że nigdy nie wiesz co chwyci… Nie ograniczaj wiec siebie. Możesz kopiować, możesz nagrywać zupełnie freestylowo 🙂 Zachęcam jedynie do obserwacji jak Ci poszło, notowania sobie swoich uwag no i uwzględnianie ich przy kolejnych filmikach.

A jak na tym zarobić. Raz, to sama reklama na youtube. Może określić, że chcesz by serwis umieszczał na filmiku reklamy, które pozwolą zarobić. Ja polecam jednak jeszcze inny sposób. Poszukaj firm, która oferuje produkty tematycznie podobne do tego o czym będziesz „kręcić” movie. Większość z nich ma już Programy Partnerskie zatem dołącz do takiego programu a następnie polecaj ten program/produkt w opisie swojego filmiku. Polega to na dodaniu kilku zdań komentarza i przede wszystkim linku partnerskiego do PP, z którym współpracujesz. Oglądający jeśli będą zainteresowani klikną w ten link i zostaną przeniesieni na stronę, która będzie połączona z video w opisie.

I tyle. Zrób sobie codziennie video. Wrzuć je na youtube i daj link. w ciągu miesiąca możesz zrobić ze 20-30 filmików, które cały czas będą czekały w sieci, zęby promować to co zostało wybrane przez Ciebie. Niezły potencjał 🙂 do własnego dochodu z sieci. To taki rodzaj pracy z domu, źródło pasywnego dochodu online.

I naprawdę proste. Bo jak popatrzysz, to do stęp do youtube masz przed sobą (komputer). A aparat/telefon leży zapewne gdzieś w zasięgu ręki 🙂 Wystarczy wziąć go, nakręcić filmik i wrzucić do sieci. To ważne, bo pierwszy krok jest zazwyczaj najtrudniejszy.

A poniżej filmik, który nagrałem właśnie w taki sposób. Żeby udowodnić Ci że ja tak działam i łamie kolejne bariery w swojej drodze do zarabiania pieniędzy w Internecie i poza nim.

Daj znać innym:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz