Czy na blogu można zarobić?

By | 7 września 2015

Takie pytanie pewnie przewija się niejednej osobie, która myśli o blogu lub już go prowadzi. Myślę, że słusznie. Jeżeli coś się robi i poświęca się na to czas to fajnie jest wyciągnąć z tych działaniach jakieś pieniądze online. Osiągnąć stan, który można nazwać zarabianiem w sieci albo pracą z domu. Przynajmniej ja tak myślę. Oczywiście istotnym jest dla mnie na czym zarabiam i na ile wpływa to na mojego bloga, zarówno od strony merytorycznej jak i estetycznej. Niemniej jeżeli uda się to pogodzić to przyjemnie jest zobaczyć pewną kwotę PLN na swoim koncie.

Co zatem można użyć do zarabiania na swoim blogu… Najbardziej zachęcam do rozejrzenia się za Programem Partnerskim firmy, która ma produkty w tematyce zgodnej z Twoją treścią. Ten sposób mnie osobiście najbardziej odpowiada. Wybór programów jest bardzo obszerny, prowizje sięgają od kilku do kilkudziesięciu procent wartości, nie ma potrzeby zajmować się dystrybucją (ponieważ to robi firma) no i nie ma konieczności zakładania swojej działalności, jako że większość firm z PP ma w ofercie możliwość współpracy z osobami fizycznymi. Produkty oferowane przez firmy mogą być bardzo różne. Jako przykład można podać PP sklepu zoologicznego, banku, księgarni, preparaty odchudzające, apteki, banki (np. mbank), przeglądarki finansowe (np. Comperia) itd, itd. Zresztą śmiało możesz zauważyć, ze akurat ten blog jest dla mnie istotny ze względu na możliwość promowania PP (wielopoziomowego) firmy oferującej produkty do marketingu internetowego. Używam do tego rozwiązań, które potrzebuję a które są niezbędne każdemu, kto chce budować dochód online. W oparciu o nie stworzyłem nawet swoje własne rozwiązanie do wsparcia moich Partnerów Biznesowych. Mówię tutaj o rotatorze linków gdzie promuję za darmo linki partnerskie wszystkich partnerów, którzy są w moim zespole. Jeśli PP jeszcze nie były w obszarze Twoich zainteresowań, to zdecydowanie polecam je sprawdzić i przemyśleć jak może na nich zarabiać w internecie, ale także poza nim.

Kolejnym sposobem jest reklama na własnym blogu/stronie. Najbardziej znanym jest Googole ze swoim Adsense. Dołączenie do programu jest darmowe zatem jeśli nie masz innych pomysłów jak kapitalizować ruch na blogu, możesz rozpocząć od tego. Jeśli Twój ruch będzie spory, da się na tym zarabiać. Innym sposobem jest współpraca z serwisami takimi jak SEOPILOT. W tym przypadku serwis płaci stałą miesięczną kwotę za wyświetlanie linków na Twojej www. Jeżeli się Twój adres przejdzie weryfikację (nie jest zbyt trudna) a nie masz bardzo dużego trafficu to jest to interesująca opcja. Dochody zależą głównie od Page Rank twojego adresu w Google.

Daj znać innym:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz